Ciner Medya, İş Bankası’na ortak mı oldu: Gökhan Şen yönetime girdi

Ciner Yayın Holding bünyesinde yayın yapan iktisat kanalı Bloomberg HT’de çalışan Gökhan Şen, İş Bankası idare şurasına girdi.

Bilgi, Bloomberg HT eski çalışanı gazeteci Ali Çağatay tarafından toplumsal medyada paylaşıldı.

Şen,Bloomberg HT Genel Yayın Direktörlüğü vazifesinden 2021 yılında ‘kendi isteğiyle’ ayrılmış, yerine Açıl Sezen getirilmişti.

Ciner Medya Grubu’nda hala çalışmakta olan Şen’in İş Bankası idare takımında yer alması, kümenin bankaya ortak olduğu argümanlarını da beraberinde getirdi.

Turgay Ciner ATV ve Sabah’ı aldıktan sonra 2006 yılı başında iktisat mecmuası Turkishtime’a verdiği röportajda ‘Benim ardımdaki kaynak Türkiye Cumhuriyeti İş Bankası’dır’ diyerek bankaya büyük minnet duyduğunu söylemiş ve eklemişti:

“Benim projelerime takviye olmuştur ve minnet hisleri içinde İş Bankalı üzere hissederim kendimi. İş Bankası takviye olmasaydı, projelerime dayanak vermeseydi… Benden daha akıllı bir sürü insan vardı sokakta, daha zeki beşerler vardı. Ben şanslı olanıydım. Projelerimi güzel takdim ettim. Ben 2000 yılına kadar bir tek İş Bankası’yla çalıştım. Diğer bir bankada hesabım yoktu. Diğer bir örneği yoktur. Yani ben İş Bankası’na projeyi götürüp parayı aldığım vakit İş Bankalılar bilirdi ki Turgay bu parayı alıp B bankasına olan borcunu kapatmayacak. Zira öbür bir bankada hesabım yoktu; onlar da biliyorlardı’

GÖKHAN ŞEN KİMDİR

Marmara Üniversitesi ‘Aktüerya’ Kısmı mezuniyeti sonrası, 2007 yılında Finans Kısmı üzerine master yaptı. 2007 yılında Cet Yatırım’da Yatırım Danışmanı olarak mesleğine başladı, 2009 yılından itibaren Fon ve Portföy Yöneticisi olarak devam etti. 2010-2013 yılları ortasında Bloomberg HT’de Araştırma Müdürü olarak vazife aldı. 2013-2015 yılları ortasında Ak Yatırım’da Memleketler arası Piyasalar Araştırma Müdürü olarak çalıştı. Bloomberg HT Televizyonu’nda İktisat Koordinatörlüğünün akabinde Genel Yayın Direktörü olarak mesleğine devam etti. 2021 yılında misyonu Açıl Sezen’e devreden Şen, 2022 yılından itibaren Ciner Cam ve Ciner Küme’de Koordinatör olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir