Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan rehavet uyarısı: Sandığın telafisi yok

Son dakika haberi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Kongre Merkezi’nde “Kadın Buluşması” programında konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci çeşidi için yalnızca 1 gün kaldı. Yalnızca kendimizle ilgili değil, ülkemizin ve evlatlarımızın geleceği için de çok önemli bir karar vereceğiz. Vatanımızın istiklal ve istikbal uğruna verdiği uğraş ile milletimizin huzurundayız. Elbette her kul üzere yapmak isteyip de yapamadıklarımızla kusurlarımızla milletin huzurundayız.

14 Mayıs günü şahsıma ve Cumhur İttifakı’na verdiğiniz takviye için sizlere teşekkür ediyorum. Meclis’te 323 vekil ile çoğunluğu elde ettik. Cumhurbaşkanlığında da 49.54 ile rakibimizden 5 puan önde bitirdik.

Önümüzde seçimlerin en kritik basamağı var. İkinci çeşit için 1 gün kaldı. Bu pazar bir sefer daha sandıklara gidip tahminen de hayatımızın en değerli tercihlerinden birini yapacağız. Ülkemizin ve evlatlarımızın geleceğine dair önemli karar vereceğiz.

MİLLET İTTİFAKI’NA ELEŞTİRİ

Türkiye’ye son 20 yılda kazandırdığımız birçok yapıtla milletimizin huzurundayız. Elbette eksiklerimizle, kusurlarımızla milletimizin huzurundayız. Karşımızda SGK’yı, CHP’yi batırmış bir örnek var. Koltuğunu korumak için Kandil’deki terör elebaşlarından, FETÖ’cülere kadar çiçek dağıtan biri var.

Bakanlık pazarlığı alev alev. Karşımızda yüzde 1 oy alana 40 milletvekili dağıtan garip bir insan var. Bir özelliği daha var, hesap uzmanlığı. Bu nasıl hesap uzmanlığı ki yüzde 1 oyu bile olmayanlara 40 tane milletvekili dağıtıyor.

Benim milletim hesap uzmanlığının en hoş örneğini bunlara verecek. Türk siyasetinin 21 yıldıt tüm kötülükleri 3 aya sığdırmış çapsızlık örneği var.

“BU İŞİ BİTİRELİM”

Erdoğan, 323 şahısla bu yola devam ederse hukuktan öbür hiçbir şey tecelli etmez. Pazar günü sandıkları daima birlikte patlatacağız. Her vakit beim bir kelamım var. “Kale içerden fethedilir.” Sizinle bu fethi yapacağız. Pazar günü daima birlikte AK Parti’nin cumhurbaşkanlığı zaferiyle bu işi bitirelim. Nasıl olsa öndeyiz hissinin bizi rehavete sürüklemesine müsaade vermeyiz.

Pazar günü oy kullanmak ve sandıkalra sahip çıkmak dışında hiçbir planımız olmayacak. Sandık önümüze yalnızca 5 yılda bir gelir. Hayatta pek çok şeyin telafisi vardır ancak sandığın telafisi yoktur. Pazar günü oy kullanmak ve sandıklara sahip çıkmak dışında hiçbir planımız olmayacak. Sabahın çok erken saatlerinde itibaren oy yerlerine gitmenizi ve oraları bayram yerine çevirmenizi rica ediyorum.

“SİZİN YANINIZDAYIM”

Ülkeye ve millete hizmmet çabamızın en değerli kahramanları bayanlardır. 3 Kasım seçimi ile Anadolu ihtilalini başlatanlar bayanlardır. Türk demokrasisini 28 Şubat karanlığından kurtaranlar bayanlardır. 15 Temmuz gecesi tanklara meydan okuyanlar bayanlardır. Hiç kaygınız olmasın dimdik ayaktayız. Tuttukları evlat nöbeti ile terör örgütlerine baş kaldıranlar bayanlardır. İktisattan ticarete, eğitime sıhhate kadar tüm alanlarda yazılan destanın altında siz hanım kardeşlerimizin imzası, alın teri vardır. Üniversitelerin kapısından çevrildiğinizde, kıyafetinizden ötürü iş bulamadığınıda ümitsizliğe kapılmadınız. Ayrımcılığa maruz kalsanız da hayatın her alanında muvaffakiyetten muvaffakiyete sizler koştunuz.

Sizlerin yanındayım. İsminizi tarihe altın harflerle yazdırdınız. Ülkemizin tüm yiğit bayanlarını tebrik ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir