Konserde fenalaşmıştı: Üniversite öğrencisi Çağla Alara Pınarcı’nın ölüm nedeni belli oldu

İstanbul’da gittiği konserden sonra kötüleşerek hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Çağla Alara Pınarcı‘nın vefatına ait soruşturmada “takipsizlik kararı” verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Kurban Bayramı tatili için 16 Temmuz’da Hatay’dan İstanbul’a gelen 24 yaşındaki Pınarcı’nın gittiği konserin akabinde kötüleşip kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmesine ait yürütülen soruşturma tamamlandı.

Soruşturma sonucu verilen “takipsizlik kararı”nda, İsimli Tıp Kurumu Morg İhtisas Dairesince düzenlenen otopsi raporunda “Kişinin vefatının çoklu uyutucu ve uyuşturucu unsurun toksikasyonu sonucu meydana geldiği kanaatinin oluştuğu”nun belirtildiği kaydedildi.

Genç kızın vefatına sebep üçüncü bir şahsa atfedilebilir kusur tespit edilemediği aktarılan kararda, evraka yansıyan bir argüman yahut şikayetin de bulunmadığı söz edildi.

Çağla Alara Pınarcı’nın vefat nedeninin kullanmış olduğu uyuşturucu unsur intoksikasyonu olduğunun anlaşıldığı aktarılan kararda, bu nedenle “kovuşturmaya yer olmadığı”na karar verildiği belirtildi.

Ne olmuştu?

Hatay’da yaşayan üniversite öğrencisi Çağla Alara Pınarcı, Kurban Bayramı tatilinde erkek arkadaşıyla İstanbul’a gelmiş, 16 Temmuz günü gittiği konserin akabinde kötüleşmişti.

Erkek arkadaşının hastaneye götürdüğü Pınarcı, hayatını kaybetmişti. Pınarcı’nın vefatına ait başlatılan soruşturma kapsamında tabiri alınan erkek arkadaşı, daha sonra özgür bırakılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir