DİSK Balıkesir’den 7 belediye ile ‘toplu’ imza

BALIKESİR (İGFA) – DİSK’e bağlı Genel-iş Sendikası ile Balya, Burhaniye, Gömeç, Balya, Manyas, Gönen, Erdek ve Bandırma Belediyeleri ortasında toplu iş kontratı imzalandı.

İki günlük programla düzenlenen merasimlerde birinci gün Balya, Burhaniye ve Gömeç, Belediyeleri’nde ikinci gün ise Manyas, Gönen, Erdek ve Bandırma Belediyeleri’nde DİSK/Genel-İş Genel Lideri Remzi Çalışkan ve Belediye Liderleri ortasında toplu iş mukaveleleri imzalandı.

Genel-İş Sendikası ile belediyeler ortasında 9 toplu iş kontratı, devam eden 3 kontratta güncelleme içeren ek protokol imzalandı.

İmza merasimlerine Genel-İş Sendikası Genel Lideri Remzi Çalışkan, Balya Belediye Lideri Orhan Gaga, Burhaniye Belediye Lideri Ali Kemal Deveciler, Gömeç Belediye Lideri Mehmet İrem Himam, Manyas Belediye Lideri Tancan Barcin, Gönen Belediye Lideri İbrahim Palaz, Erdek Belediye Lideri Burhan Karışık, Bandırma Belediye Lideri Av. Tolga Tosun, Genel-İş Balıkesir Şube Lideri Hüseyin Ovalı, sendika şube yöneticileri, işyeri temsilcileri ile belediyelerde çalışan sendika üyeleri katıldı.

İmzalanan toplu iş kontratlarında haftalık çalışma mühletleri 40 saate indirildi. Personellerin günlük fiyatlarına artırım yapılarak toplumsal haklarında kazanımlar sağlandı.

Topu iş kontratlarında emeği geçen belediye liderlerine ve belediyelerde çalışanı sendika üyelerine teşekkür eden GeneL-iş Sendikası Genel Lideri Remzi Çalışkan, “Ekonomik durumların daha da sıkıntı hale geldiği günümüzde belediyelerimizde misyon yapan çalışanlar olarak emek gücümüzle hizmet üretiyoruz, alın teri döküyoruz. Örgütlü bulunduğumuz belediyelerimizde cadde ve sokaklarımızı temizliğinden, parklara, altyapıdan üst yapıya kadar kent ömrünün her alanında halka hizmet eden emek veren işçilerimizin alın terinin karşılığını bu toplu iş mukaveleleri ile daha güzel şartlara getirmeye çalışıyoruz. Yalnızca toplu iş mukavelelerinde değil, tıpkı vakitte iş, emek ve demokrasi gayretine de tüm kararlılığımızla devam ediyoruz. Hayatın her alanında personel sınıfı gayretini sürdürüyoruz. Bu bağlamda yapmış olduğumuz toplu mukavelelerin, belediyelerimize ve belediyelerde çalışan onurlu Genel-İş üyelerine ve ailelerine iyi, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Toplu İş Kontratı imzalayan Belediye Liderleri da emeğin en ulu paha olduğu anlayışı ile emek ve demokrasi gayretinde yan yana bulundukları DİSK/Genel-İş sendikası ile imzaladıkları toplu iş mukavelesi ile ekonomik şartlar içerisinde en güzelini vermeye çalıştıklarını tabir ettiler. Toplu İş Sözleşmesi’nin her iki taraf içinde iyi olması dileğinde bulundular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir