Emre Belözoğlu: Kazanmamız gereken bir maçtı

Skonto Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Belözoğlu, “Kazanmamız gereken bir maçtı. Bizim için son 35-40 dakika rahatlıkla skor üretebileceğimiz bir maçtı. Rakip zayıf bir ekip, kapanmaya çalışıyorlar, tertipleri yalnızca bunun üzerine. Birinci 55 dakika zorlandık, sonrasında durumlara girdik, gol atabilirdik. Küme önderiyiz, bu halde devam etmek istiyoruz. Önümüzdeki hafta oynayacağımız maça da sonraki maçlara da tıpkı motivasyonla çıkarsak kümeden birinci çıkabileceğimizi düşünüyorum. Bugün son 35 dakikadan şad olduğumuzu söyleyebilirim. Birinci 55 dakika hantal oynadık. Rakibin tek bir tertibi vardı, defans yapmak onu da 55 dakika yaptılar.” tabirini kullandı.

Belözoğlu, Skonto Stadı’nın tabanıyla ilgili bir soruya, “Oyun için yer çok bedelli. Çok makus bir yer vardı. Rakip grubun bilhassa istediği bir durumdu. Onlar için en uygun saha buydu. 800’e yakın pas yaptık, yüzde 80’e yakın top bizdeydi. İstediğimiz oyunu maçın geneline yansıtsaydık farklı bir skor olabilirdi. Yer ne olursa olsun biz yeniden pas oyununa sadık kalarak bu oyunumuzu devam ettirmeye çalışacağız. Oyunumuzu bozan faktör tabandan çok birinci 55 dakikada yanlış parselasyon diye düşünüyorum.” yanıtını verdi.

Emre Belözoğlu, “İlk 55 dakika neden istediğiniz oyunu oynayamadınız” sorusunu, “Üç gündür hastaydım, ekiple birlikte değildim. Oyunu 5’li geride karşılamaya çalışan ve bizi yalnızca bozmak isteyen, yalnızca yan topla gol atmak isteyen bir rakiple oynayacağımızı biliyorduk. Arkadaşlarımız ona nazaran çalıştı. Yapmamız gereken biraz daha hareketli oyun ve daha çok kenarlara inmekti. Kenarlara indiğimizde ne yazık ki merkezde dağınık bir manzara sergiledik.” halinde cevapladı.

Belözoğlu, Letonyalı bir gazetecinin, “19 yıl evvel ulusal kadronuzla bu statta makûs bir sonuç almıştınız. Bu stat sizde makûs anıları canlandırdı mı” sorusu üzerine ise şunları kaydetti:

“2002 Dünya Kupası’nda üçüncü olmuş, çok güzel bir kadromuz vardı. Burada Letonya’nın yeniden buna misal bir oyunuyla elenmiştik. Futbolda bunlar var. İstanbul’da da çok uygun giden bir maçta oyunu 2-1’e getirdiler. O periyot için yalnızca söyleyebileceğim hüzün verici bir maç yaşadım burada.”

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir