Fenerbahçe, Stefano Lavarini’yi duyurdu

Fenerbahçe Opet Bayan Voleybol Ekibi, yeni dönem yapılanması kapsamında İtalyan Başantrenör Stefano Lavarini ile muahede sağladı.

1995-96 döneminde İtalyan ligi gruplarından Pallavolo Omegna’nın yardımcı antrenörlüğünü yaparak mesleğine başlayan Lavarini; İtalya Ligi ekiplerinden BigMat Sanpaolo Chieri, Linkem Club Italia, Norda Foppapedretti Bergamo ve Unet E-Work Busto Arsizio’nun başında misyon aldı.

2017-18 ve 2018-19 dönemlerinde ülkesi dışına çıkarak Brezilya’nın güçlü gruplarından Itambé/Minas’ın da başantrenörlüğünü yapan Stefano Lavarini, 2019-2021 yılları ortasında Güney Kore Bayan Ulusal Ekibini da çalıştırdı. Son olarak İtalya Ligi kadrolarından Igor Gorgonzola Novara’yı çalıştıran 1979 doğumlu İtalyan antrenör, 2022’den bu yana da Polonya Bayan Ulusal Kadrosunun başında bulunuyor.

Sarı lacivertli kulüpten yapılan duyuruda, “İtalyan Başantrenör Stefano Lavarini’ye Fenerbahçe Ailesine güzel geldin diyor, muvaffakiyet ve şampiyonluklarla dolu yıllar diliyoruz.” tabirleri de yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir