Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur: Gomis krizini 1 saatte tatlıya bağladık

Galatasaray Sportif A.Ş. Lider Vekili Erden Timur derbi öncesi yaptığı açıklamada ekibinde oluşan aile ortamının şampiyonluğu getireceğine inandığını tabir etti. Dünkü egzersiz sonrası açıklamalarda bulunan Timur, mühlet alamadığı için oynamamak istemeyen Fransız yıldızın duygusal bir reaksiyon verdiğini belirtirken şunları söyledi: “Herkes hoş bir adım attı. Oyuncular da Gomis’i çok seviyor. Şimdiye kadar oyuncuların hepsine tek tek dayanak olan Gomis, her vakit onların yanında yer aldı, onlara ağabeylik yaptı. Oyuncular da bunu lisana getirdi.

Gomis’i sevip saymyan yoktur

Kaptanlar Muslera ve Kerem geldi. Kıymetli olan oyuncuların, hocanın, Gomis’in, liderin adım atmasıydı. Gomis, ferdî olarak da her vakit sevip hürmet duyduğum bir futbolcu. Tüm grupta de sevip saymayan yoktur. İnsanoğlu duygusal tepki gösterebilir. Bu duygusal halden sonra herkesin adım atması yanlışsız olandı. Gomis de burada pahalı bir hal ortaya koydu. Liderimiz Dursun Özbek de, hoca da, oyuncular da hakikat adımı attı ve olay çok hoş bir formda, 1 saat içerisinde tatlıya bağlandı. Bizim açımızdan en hoş şey bu.

Önemli olan aile olabilmek

Puan kaybedilen bir maçtan sonra oyuncuların ekip arkadaşlarını sahiplenmesi çok kıymetli bir tavır. Birleştirici bir durum oldu. İnsani olarak yanılgı yapılabilir. Bu olağan. Ondan sonra değerli olan ailenin her mevzuda birbirine dayanak olması. Kısa vakitte çözülmesi ne kadar uygun bir aile olduğumuzu gösteriyor. Bu aile ortamı şampiyonluk getirir. En büyük faktördür. Bence her türlü sporun yüzde 50’si ahlak, bedeller ve birbirine olan bağlılıktır. Bu sağlandığında iş öbür bir yola gidiyor. Bunu birbirimize bedel vererek yakaladık. Güzeller sonunda kesinlikle kazanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir