Migros Depremden Etkilenen Çocukların Eğitimine “İyilik Kataloğu” İle Destek Oluyor


Depremden etkilenen bölgelerin ekonomik olarak güçlenmesine ve yaraların bir an önce sarılabilmesine yönelik desteklerine devam eden Migros, depremden etkilenen çocukların eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla birçok markanın iş birliğiyle önemli bir kampanya başlattı.

Migros mağazaları ve online uygulamalarında yer alan “İyilik Kataloğu”ndaki ürünler için belirtilen miktarlardaki tutarlar depremzede çocukların eğitimi için Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) aktarılacak. 

Migros, deprem bölgesinde yaraların bir an önce sarılabilmesi amacıyla verdiği destekleri anlamlı bir kampanya ile sürdürüyor. Deprem bölgesindeki çocukların eğitim hayatına destek olmak üzere Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile bir kampanya başlatan Migros’un çalışmasına birçok marka da destek veriyor. Hazırlanan “İyilik Kataloğu”ndaki ürünler yüzde 30’a varan indirimlerle satışa sunulurken, her bir ürün için belirlenen miktarlardaki tutarlar depremzede çocukların eğitimi için TEGV’e aktarılıyor. “İyilik Kataloğu”ndaki ürünlere 81 ildeki Migros mağazalarından ve online uygulamalarından ulaşılabiliyor. 

 Migros Ticaret A.Ş. Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Ekmel Baydur, “Migros olarak afetin yaşandığı ilk günden bu yana deprem bölgesinde birçok çalışma yürütüyoruz. Afetin ilk saatlerinde bölgeye acil ihtiyaç malzemelerini içeren tırlarımızı gönderdik. Bunun yanında müşterilerimizin de katkıları ile deprem seferberliği kapsamında bölgeye 60 tırdan fazla yardım ve ihtiyaç malzemesini ulaştırdık. Afet bölgesindeki illerde üretimin devamlılığını sağlayabilmek için üreticilerin topraklarında, ağaçlarında bekleyen mahsullerini hiç zaman kaybetmeden aldık ve Türkiye’nin dört bir köşesindeki mağazalarımıza göndererek müşterilerimizle buluşturduk.  

Şimdi çalışmalarımızın etki alanını genişletiyoruz. Ne yazık ki depremden en çok çocuklarımız etkilendi. Onlar için atacağımız her adım büyük önem taşıyor. Çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunmak adına TEGV ile başlattığımız kampanya için birçok markamız elini taşın altına koydu. Tüketicilerimiz İyilik Kataloğu’ndan aldıkları her bir ürünle bu projeye katkıda bulunmuş olacaklar. Dayanışma ile yaralarımızı en hızlı şekilde saracağımıza ve bu zor günleri birlikte aşacağımıza inanıyoruz” dedi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Genel Müdürü Sait Tosyalı ise, “Afet sabahı bölgede bulunan 5 eğitim tırımız Ateşböceklerimizin yanı sıra Şanlıurfa ve Adana etkinlik noktalarımız ilk andan itibaren kapılarını vatandaşlarımıza açtılar; barınma imkânı sağladılar, temel ihtiyaçları karşıladılar.

17 araçlık filomuzdan diğerleri de sonraki günlerde bölgeye yönlendirildi ve halen Adıyaman, Hatay, Malatya ve Kahramanmaraş’ta çalışmalarını sürdürüyor. Uzaklardan gelerek çalışmalara destek olan gönüllülerimiz aracılığıyla çocuklarımıza sosyal ve duygusal temelli afet etkinlikleri veriyorlar. Üretimi süren 2 Ateşböceğimizin önümüzdeki haftalarda katılımıyla filomuzun daha da güçleneceğini memnuniyetle paylaşmak isterim. Bu araçlarımızın Haziran’da, kurulumu tamamlanmak üzere olan yeni Diyarbakır Öğrenim Birimimizin ise Mayıs’ta hizmete alınmasını hedefliyoruz.

Ateşböceklerimizin kuruluş temelini oluşturan Körfez depremiyle başlayan doğal afetlerdeki çalışmalarımız sonraki yıllarda Bingöl, Van, Elazığ ve İzmir depremlerinde aktif sorumluluk üstlenmemizle devam etti. Bu çalışmalarımızı Migros gibi değerli bağışçılarımız sayesinde sürdürebiliyor, çocuklarımızın nitelikli eğitime erişimlerinde fırsat eşitliği sunabiliyoruz. Uzun yıllara dayanan iş birliğimizde hep yanımızda olan Migros’a, “İyilik Kataloğu” kampanyasına ürünleri ile katılarak destek veren hayırsever tedarikçilerine ve ilgi gösteren değerli tüketicilerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir