Gazeteci Latif Şimşek’i darbeden şüphelinin 5 yıl 4 aya kadar hapsi istendi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, 6 Ağustos 2022 tarihinde bir televizyon kanalında yayınlanan Gündeme Dairprogramında konuk olan gazeteci Latif Şimşek ve milletvekili Cemal Enginyurt’un arasında tartışma yaşandığı, diğer konukların tarafları sakinleştirmeye çalıştığı, bu sırada Emrah Topal’ın Latif Şimşek’i yumruk ve tokat atmak suretiyle darbettiği belirtildi.

Şüpheli Topal’ın, Latif Şimşek’e sinkaflı küfür de ettiği belirtilen iddianamede, olay anına ait kamera görüntülerine göre şüphelinin şikayetçiyi ensesinden kendisine doğru çekerek, sağ eliyle yumruk attığı, yüzüne tokat attığı ve vurmaya devam etmek istediği, ancak diğer şahısların araya girdikleri kaydedildi.

Adli Tıp raporunu gönderdi

Adli Tıp raporunda şikayetçinin olay nedeniyle meydana gelen yaralanmasının basit tıbbi müdahaleyle giderilebilir nitelikte olduğu ifade edildi.

“Öfkeme yenik düştüm”

Şüpheli Emrah Topal’ın ifadesinde, olay anında aşırı tahrik edildiği ve öfkesine yenik düştüğü için şikayetçiye fiziki müdahalede bulunduğunu söylediğine yer verildi.

5 yıl 4 aya kadar hapsi istendi

Taraflar arasında uzlaşma sağlanamaması üzerine şüpheli Emrah Topal hakkında Basit Yaralama, Hakaret ve Tehdit suçlarından 1 yıl 1 aydan 5 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

DHA’nın haberine göre, şüpheli önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir