Gözler kalbin mi yoksa karakterin mi aynası? Hangi göz rengi hangi karaktere neden oluyor?

Göz rengi, irisin ön katmanlarındaki melanin ölçüsüyle direkt bağlı olarak kabul ediliyor ve genlerden gelen bir olguya dayanıyor. Melanin ölçüsü çoksa kahverengi ya da melanin azsa farklı renkte bir göze sahip oluyorsunuz. Bilimsel açıklamalar renk oluşumunu bu türlü söz ederken, göz renginin karakteri de ortaya koyduğu kimi araştırmalarda yer alıyor.

Yeşil gözler yaratıcı fikirleri gizliyor

Göz rengi ‘yeşil‘ olan bireylerin, alımlı bir yapıya sahip oldukları belirtiliyor. Önder ruhlu olmasalar da karşısındakini kolay bir formda tesir altına alan yeşil gözlüler, özgüvenleriyle ortamda çabucak dikkat çekiyor. Ayrıyeten yaratıcılıkları da üst seviyede olan bu bireyler, sadeliği sevmiyor ve daima en güzelini talep ediyor. Krizleri anında çözen yeşil gözler, niyetli ve sakin yapılarıyla da etraflarında tanınıyor. Her şeyin mantıklı olanını bulmayı başaran yeşil gözlüler, düşünerek konuşan ve aklına yatmayanla işi olmayan şahıslar.

İstedikleri karaktere bürünen Mavi gözlülere dikkat!

En şanslı göz rengi ‘mavi’ renge sahip olanlar. Zira onlar istedikleri tüm karakterlere bürünebiliyor. Bazen uygun bazen berbat bir kişiliklerle karşımıza çıkan mavi gözlüler, genelde egolarıyla biliniyor. Yeniliğin göbek ismi olan bu bireyler, insanları tesirine alan bâtın bir gücü de içlerinde barındırıyor. Çağdaş yaşamaktan hoşlanan ve sanata olan düşkünlüğüyle bilinen mavi gözlü beşerler duygusallık ve güler yüzlülüğün timsalidir desek yeri. Baskıdan hoşlanmıyorlar ve beşerlerle bağlantılarında her vakit bir aralıktan kelam etmek mümkün. Ayrıyeten acı eşiği de zeka düzeyi de mavi gözlülerde epeyce yüksek.

Kahverengi gözler düzgün huyun dışavurumu

En yaygın göz rengi olan ‘kahverengi’ pratik ve âlâ huylu insanların gözlerini anlatıyor. Bu renge sahip gözler kararlı ve dik bir duruşu da tanımlarken, arkadaş canlısı ve dışa dönük bireyler de kahverengi gözlülerden çıkıyor. İrtibat marifetleri hayli yüksek olan bu göze sahip şahıslar, kusursuz bir zihinsel gücü aktarıyor. Bağlantılarında ve işinde tutkunun sembolü kahverengi gözlüler toplum içinde daima çok beğeniliyor ve seviliyor. Sakinlik, sıcakkanlılık ve güvenilirlik üzere bütün hoş huylar bu kahverengi gözlülerde demek yanlış olmaz.

Macera Ela gözlülere göre!

Yaratıcılığın ve maceranın ismi ise ‘ela‘ gözlüler. Yenilik ve gelişim için en uygun kişilik, ela gözlülerde mevcut. Risk ise bu şahısların bir öbür vazgeçilmezi. Hayat gücüyle dolu olan ela gözlüler, tıpkı vakitte gözleri kadar derin bir niyetle de etraflarını sarıyor. Bir işi akıllarına koyduklarında önlerine çıkan tüm manileri aşan ela gözlüler, cüret ve inançla yol alıyor. Dağları delen efsanevi karakterler ela gözlülerde kendisini gösterirken, ezber bozan tahlillerin insanı da tekrar onlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir