Hayko Cepkin’den Danla Bilic’e destek

Müzisyen Hayko Cepkin, toplumsal medya fenomeni Danla Bilic’e mikrofon uzatan Beyaz TV muhabirinin zelzeleyle ilgili sorularına reaksiyon gösterdi. Cepkin, “Kendilerinin ne yaptığını fark edemez halde olup, diğerlerine kusur yüklemeye çalışan tiyniyetsizler bunlar” dedi.

Cepkin paylaşımında şu sözleri kullandı:

“Muhabir herkesten evvel süreci atlatmış olağana dönmüş o kesin. Tüm bölüm otururken o işinin başına geçmiş, ünlü kovalayıp tilki üzere keskin zekası ile laf bile çarpmış. Kendilerinin ne yaptığını fark edemez halde olup, diğerlerine kusur yüklemeye çalışan tiyniyetsizler bunlar.”

Danla Bilic, dün akşam gittiği bir proje yemeğinin çıkışında Beyaz TV muhabirlerinin sorularını yanıtladı. Beyaz TV muhabirleri, Hatay’da meydana gelen 6,4 ve 5,8 şiddetindeki sarsıntılar sırasında yemekte olan ve haberi aldığında yemekten ayrılan fenomene, “Gayet uygunsunuz, bu süreci de pek süratli atlatıyorsunuz” dedi.

Maraş merkezli sarsıntıların akabinde afet bölgelerine dayanak veren ve depremzede hayvanlarla ilgilenen fenomen, muhabirin kelamlarına, “Yapabileceğim öteki bir şey yok yardım etmekten öteki, laf sokmanıza gerek yok. Laf sokacağınız son insan benim” sözleriyle reaksiyon gösterdi.

Daha sonra bu anları toplumsal medya hesabından paylaşan Bilic, yansısını şu sözlerle sürdürdü:

“Röportajı Beyaz TV yayınlamadan ben yayınlıyayım. Sorumlulara uzatamayacağınız mikrofonları bize uzatıp ahkam kesmemeyi öğreneceksiniz! Sırası değil demem gereken her şeye tam sırası diyorum unutmamak için. Bir tarafınız yiyorsa bu soruları muhattabına sorun bir işin ucundan tutmaya çalışan kimseye değil. Bu saatten sonra hiçbir şey eskisi üzere değil hele ki en küçüğünden en büyüğüne bizi ayırmaya bölmeye çalışan kimseye hiç değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir