İddia: AK Parti, Müge Anlı, Hande Fırat ve Hilal Kaplan’a vekillik teklif etti

14 Mayıs’ta düzenlenecek genel seçimler öncesi partilerin milletvekili adayı listeleriyle ilgili çalışmaları da hızlandı. Turktime müellifi Talat Atilla, AK Parti’nin seçimlerde aday olmaları için birtakım gazetecilere teklif götürdüğünü belirtti. Atilla, televizyon sunucusu Müge Anlı ve gazeteciler Hande Fırat, Hasan Basri Yalçın, Hilal Kaplan, Halime Kökce ve Şebnem Bursalı’nın teklif götürülen isimlerden olduğunu tez etti.

‘TWİTTER FENOMENLERİNİN NEYİ EKSİK’

Atilla’nın yazısından ilgili kısım şöyle:

“İktidar partisi Müge Anlı’ya Milletvekili adaylığı teklif etti. İktidar kulislerinde Anlı’nın yüzde 2 ile 2,5 oyu olduğuna inanılıyor. Ukelalık yapmak istemem lakin bence bu yaklaşımın sosyolojik karşılığı olmadığı üzere siyaset bilimine nazaran de kabul edilebilir tarafı yok. Bu hesaba nazaran, Tarkan liste başı yapılsın. Ajda Pekkan’ı da şimdiden Cumhurbaşkanı Yardımcısı ilan edip, hiç seçim sonuçlarını beklemeyelim! Müge Anlı’yı mesleğinde başarılı ve ağzı yeterli laf yapıyor diye alırsanız, bu anlaşılır. Yok, oyumuzun üstüne oy koyacağız derseniz, bu yanılgıdır. O vakit, twitter hesabı bir kaç milyon olan fenomenler var. Onların neyi eksik? Milyon diyorum! 50 binle bağımsız Milletvekili seçilme imkanı var! Kapın onları!

Velhasıl Sabah muharrirleri Hasan Basri Yalçın ve Hilal Kaplan’a.. Star muharriri Halime Kökce’ye de iktidar partisinden vekillik teklifi geldi. Siyaset bu, elbette saatler içinde her şey değişebilir lakin bu gazetecileri TBMM’de görecek üzereyiz. İyi olsun! Bu ortada son not olarak Sabah muharriri Şebnem Bursalı’nın da İzmir ve Aydın’dan vekil olmayı istediği konuşuluyor.

‘HANDE FIRAT ARALIKLI BAKIYOR’

Hande Fırat kendisine farklı bir başlık açılmasını hak eden bir gazeteci. 15 Temmuz’un simge isimlerinden. Hem şanslı. Hem şanssız… Şanslı zira… 15 Temmuz Fetö kalkışmasında hayatının gazetecilik talihini yakaladı ve birebir anda siyaset ve medya tarihine geçti. Şanssız zira.. Yaptığı düzgün bir gazetecilikti lakin bunu partizanlık olarak algılayan bir kesim de oldu.

Böyle algılanmasına biraz da çalıştığı kurumların iktidara yakın olmasının katkısı da oldu tabi. Bir kesim tam da bu yüzden Fırat’ın geçmişte yaptığı ses getiren özel haberleri görünmez yapmaya çalıştı. Hande Fırat’ın bu koşullara karşın çalıştığı kurumlarda koşulları zorlayarak gazetecilik yapmaya çalıştığını da hak teslimi olarak bir kenara not edelim. Hande Fırat’a da vekillik teklifinin geldiğini ancak şu ana kadar bu teklif ve telkinlere aralı baktığı söyleniyor. Direncini sanırım yalnızca Erdoğan kırabilir!” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir