Iğdır’da okul müdürü darpla suçladı, sendika şube başkanı ‘iftira’ dedi

Eğitim-Bir-Sen Iğdır Şube Lideri Erkan Çiğdem, bugün gittiği Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda müdür Suat Kaya ile tartıştı. Okulun güvenlik kameralarına da yansıyan olayın akabinde Kaya, emniyete giderek şikayetçi olup, hastaneden de darp raporu aldı.

Sendika şube liderinin ders saatinde öğretmenlerle görüşmek istediğini ileri süren Suat Kaya, “15 dakika müddetle müsaade verdim. Görüşme biraz uzayınca öğretmenleri uyararak derse gitmelerini istedim. Öğretmenler gittikten sonra odama geldi ve bana hakaretler etmeye başladı. ‘Sen görürsün, burayı artık boş bırakmayacağım. Dışarı çıktığında seninle görüşeceğim’ diyerek odada bir sürü hakaret etti. Daha sonra odadan çıkarak bahçeye kadar yürüdük. Burada da hakaretlerine devam edip yüzüme yumruk attı” diye konuştu.

SALDIRIYI KINADILAR

Olayın akabinde Iğdır’daki eğitim sendikalarının temsilcileri saldırıyı kınadı. Okul bahçesinde hazırlanan ortak açıklamayı okuyan Eğitim Gücü-Sen Şube Lideri Cafer Tayyar Özoğul, “Eğitim-Sen, Hürriyetçi Eğitim-Sen, Anadolu Eğitim-Sen ve Eğitim Gücü-Sen olarak eğitimcilere yönelik şiddetin sonuna kadar karşısında olduğumuzu yüksek bir sesle lisana getiriyoruz. Her ne sebeple olursa olsun, kimden gelirse gelsin eğitimcilere uygulanan şiddeti esefle kınıyoruz. Bu durumun yasal olarak sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi

ENGELLİ MEMURA MOBBİNG İDDİASI

Eğitim-Bir-Sen Şube Lideri Erkan Çiğdem ise müdür Suat Kaya’ya yumruk atmadığını ve hakkındaki iftira sebebiyle kabahat duyurusunda bulunacağını söyledi. Engelli memurun mobbing savıyla kendilerine ulaştığını belirten Çiğdem, bahisle ilgili inceleme yapmak ve öğretmenlerle görüşmek için Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’na gittiklerini bildirdi.

Öğretmenlerle yaptıkları görüşme sırasında engelli memurun okul müdürünün kendisine uyguladığı mobbingi anlatarak üyesi bulunduğu sendikadan istifa ederek kendi sendikalarına üye olduğunu anlatan Çiğdem, şunları söyledi:

* “Başkanvekilimle okul müdürünün odasına giderek engelli memurun sendika istifa dilekçesini verip, evraka kayıt numarası istedik. İstifa dilekçesini eline alan okul müdürü bizim yanımızda yüzde 72 engelli olan memurla uğraşacağını söyleyince kendisine yaptığının terbiyesizlik olduğunu söz ettik.

* Daha sonra okuldan çıkarken müdür bizi tahrik edercesine ardımızdan kapıya kadar geldi. Lider vekilim ‘odana git’ demesine karşın okul bahçesine çıktığımızda ‘Şimdiye kadar bu okulda sendikacılık yapmıyordum, bu saatten sonra gidiyorum içeriye. 2-3 istifa formunu doldurup Ulusal Eğitime göndereceğim. Bu saatten sonra mobbingin hükümdarını yapacağım.

* Ben de kendisine ‘cesaretin varsa yaparsın. İstifa formlarını bekliyorum. Formlar geldiğinde de mobbingden cürüm duyurusunda bulunacağım’ dedim. Bu hususta tartıştık, katiyetle kendisine yumruk atmadım.

* Etrafta kameralar var, emniyetin mobesesi var. Kamera kayıtları var. Kendisi hakkında cürüm duyurusunda bulunacağım şahsıma iftira attığı için.” (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir