İngiltere’de sigarayı bırakmak isteyenlere ücretsiz elektronik sigara dağıtılacak

İngiltere Sıhhat Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, sigara içme oranının düşürülmesi gayesiyle tasarlanan ulusal program kapsamında, 1 milyon kullanıcının sigaralarını elektronik sigaralarla değiştirmesinin teşvik edileceği bildirildi.

Açıklamada, kelam konusu programın dünyada bir birinci olduğunun altı çizilerek, bu kapsamda, İngiltere’deki sigara içenlerin yaklaşık 5’te 1’ine bu alışkanlığı bırakmalarına yardımcı olacak davranış takviyesinin yanı sıra elektronik sigara başlangıç kiti sunulacağı kaydedildi.

HEDEF 2030’A KADAR SİGARA İÇENLERİN ORANINI YÜZDE 5’İN ALTINA DÜŞÜRMEK

Hükümetin, 2030’a kadar İngiltere’de sigara içme oranını yüzde 5’in altına düşürmeyi taahhüt ettiği hatırlatılan açıklamada, gebe bayanların sigarayı bırakmalarına yardımcı olmak için de mali teşviklerin sağlanacağı belirtildi.

Öte yandan, açıklamada, İngiltere’de 5,4 milyon kişinin sigara kullandığı, bu durumun önlenebilir hastalık ve ölümlerin en büyük nedeni olmaya devam ettiği belirtilerek, son bilgilere nazaran, tüm kanser nedenli ölümlerin 4’te 1’inin sigaradan kaynaklandığının varsayım edildiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir