Sakarya yeni su kaynaklarını şehre kazandırıyor

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem Aziz, titizlikle gerçekleştirilen çalışmalar münasebetiyle bulunan yeni su kaynaklarının Sakarya’ya kazandırılması ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (SASKİ) takımları tarafından Akyazı, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Pamukova, Sapanca ve Taraklı ilçelerinde toplam 25 başka noktada keşfedilen yeni içme suyu kaynakları türlü inşaat, mekanik, elektrik ve revizyon işlerinin tamamlanması ile Sakarya’ya uzun yıllar boyunca hizmet edecek. Nüfus artış suratını göz önünde bulundurarak Sakarya’nın mevcut kaynaklarının kayıplara uğramaması ve geleceğe eksiksiz biçimde taşınması için alternatif kaynak arayışları sürat kesmeden devam ediyor.

Hayata geçirdiği çalışmalarla bu kentin yarınlarına dahi hizmet ettiklerini belirten Lider Ulu, “Suyun değerini her geçen gün daha da âlâ anladığımız bugünlerde biz üzerimize düşen misyonu en uygun halde yapmak için uğraş ediyoruz. Uğraşlarımız ile kentimize yeni projeler ve yeni su kaynakları kazandırıyoruz. Son teknoloji sistemlerimiz sayesinde suyun seyahatini an be an takip ediyoruz. Kayıp ve kaçak olan noktalarda çalışmalarımızı süratle başlatıyor ve Sakarya’nın tek bir damla suyunun israf olmasının önüne geçiyoruz. Bu niyet ile hareket ederek kentimizin içme suyu kaynaklarını geleceğe eksiksiz halde taşıyacağız” dedi.

Başkan Şanlı, “Bizim en değerli su kaynaklarımızdan biri olan, tıpkı vakitte kentimizin turizm bedellerinin başında gelen Sapanca Gölü’nün ömrünü uzatmak ve üzerindeki yükü bir nebzede olsun hafifletmek için sondaj çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tamamladığımız çalışmalar kapsamında 10 ilçemizde 25 farklı su kaynağı bulduk. Bu kaynaklarımızı süratle bölgelerimize kazandırmak için çalışmalara başladık. Dünyanın pek çok farklı noktası kuraklıkla uğraş ederken bizler hakikat yürüttüğümüz su siyasetleri sayesinde bulduğumuz yeni kaynaklarla adeta örnek oluyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak Sakarya’mızın suyunu en yeterli biçimde korurken vatandaşlarımızdan da su kullanımı konusunda tıpkı ihtimamı göstermelerini rica ediyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir