İsyan Eden Depremzedeyi Koluyla İtip Sesini Kısan TRT1’e Başta Şahan Gökbakar Olmak Üzere Tepki Yağdı!

Depremzedelerin ve mağdurların sesini duyurmaları gereken medya kuruluşları, artık ses kısmakla da yetinmiyor, depremzedeleri kollarıyla iterek uzaklaştırıyor! TRT1’de sarsıntı bölgesinde olayı romantize ederek canlı yayın yapan Fuat Kozluklu, yanına gelen ve kaygı yanmak isteyen depremzedeyi koluyla itekledi akabinde ise TRT1 rejisi depremzedenin sesini kıstı! Yaşananlara başta Şahan Gökbakar olmak üzere toplumsal medya kullanıcıları reaksiyon gösterdi!

Kahramanmaraş zelzelesi sonrası yüzümüzü kızartan olaylara her an bir yenisi daha ekleniyor…

Can kaybı 20 bin 665’e, yaralı sayısı 80 bin 88’e yükselirken enkaz altında kalan vatandaşlarımızı kurtarma çalışmalarına devam ediliyor.

Tam da bu yüzden enkaz başlarında bekleyen beşerler, göçük altındaki yakınlarını kurtarmak için akıllarına gelen her yolu deniyor. Bilhassa toplumsal medyada kişi ve adres bilgileri paylaşarak takımları oraya yönlendirmeye çalışıyorlar.

Ya da canla başla çalışan AHBAP yahut BaBaLa gruplarının takviye sınırını arayarak enkaz altındaki yakınlarını kurtarmaları için yardım istiyorlar!

Fakat tahminen de en çok güvenmemiz gereken bireylere karşı maalesef ki büyük bir hayal kırıklığı yaşıyoruz… Bizi en büyük hayal kırıklığına uğratanlar ise gazetecilik mesleğinin prensipleri gereği sesimizi duyurmamıza yardımcı olmaları gereken bireyler oldu…

Yardım çığlıklarına karşı kendi kulaklarını tıkayan haber grupları ekran başındaki izleyiciler de duymasın diye depremzedelerin seslerini kıstılar!

Hem de onları en çok dinlememiz en çok duymamız gereken bu günlerde!

Tıpkı TRT1 gibi! 1 Mayıs 1964 tarihinde özel bir yasa ile devlet ismine radyo ve televizyon yayınlarını kâfi, gerçek ve tarafsız biçimde gerçekleştirmek üzere, hukuksal kişiliğe sahip özerk bir kamu iktisadi teşebbüsü olarak kurulan Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, bugün bir depremzedenin sesini kıstı!

Felaketin merkezi olan Kahramanmaraş’tan Nilgün Balkaç ve TRT izleyenlerine durumu aktaran Fuat Kozluklu’nun yanına bir depremzede yaklaştı.

Acılı depremzede “Merhaba, sorar mısınız takımlarınıza; iki gün boyunca, 50 saat boyunca burayı yapayalnız bıraktıkları için mutlular mı? Sorar mısınız? Sorun onlara, söyleyin!” diyerek haykırdı.

Tam o sırada evvel imaj bandını değiştirdiler akabinde ise sesi kıstılar! Çabucak akabinde ise Fuat Kozluklu ile yapılan irtibat kesilip kameralar ana haber bülteni stüdyosuna döndü.

Fakat izleyicilerin dikkatinden kaçmayan bir şey daha vardı! O da Fuat Kozluklu’nun eliyle depremzedeyi iterek kamera açısından çıkartmaya çalışmasıydı!

Yaşananları buradan izleyebilirsiniz ?

O anlara birinci reaksiyon gösterenlerden birisi de başarılı oyuncu Şahan Gökbakar oldu.

Hemen akabinde ise imajlar toplumsal medyada büyük yankı uyandırdı!

Uygulanan bu sansürler ömür uzunluğu unutulmayacak…

Söyleyecek kelamımız kalmadı.

Sizin niyetlerinizi merak ediyoruz.

Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir