Köpek saldırısına uğrayan çocuk hayatını kaybetti

10 yaşındaki Mete Dunra‘nın köpek saldırısına uğrayarak hayatını kaybettiği olay, akşam saat 17:30’da Tuşba ilçesine bağlı Selimbey Mahallesi’nde meydana geldi.

4. sınıf öğrencisi Mete, site meskenleri önünde arkadaşları ile top oynarken, köpek saldırısına uğradı. Olayı gören Şifa Mescidi imamı Muhammet Emin Küçük, Mete’yi köpeğin saldırısından kurtarıp sıhhat gruplarına haber verdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen gruplar, boğazından ağır yaralanan Mete’ye birinci müdahaleyi yaptıktan sonra ambulansla Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı. Burada çabucak ameliyata alınan Mete, hekimlerin tüm müdahalelerine karşın hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

‘Kurt köpeğine benziyordu’

Mete Durna’ya yardıma koşan Şifa Mescidi İmamı Muhammed Emin Küçük, köpeğin küpeli olduğunu belirterek, “Birden bana dediler ki çabuk yetiş bir şeyler oluyor Gittik, baktık ki; köpek çocuğun boğazına sarılmış. Boğazını ısırmaya devam ediyor. Köpeğe bağırdım, çağırdım. Köpek uzaklaştı. Daha sonra ambulansı aradık. Köpek hatta bana da saldırmaya başladı, bu türlü bir karşı atağa geçti. Yerden bir kar topu aldım, köpeği fırlattım. Köpek uzaklaştı gitti. Ambulanstakiler de dediler ki; tampon yap o ısırılan bölgeye. Müdahale ettiler, getirdiler hastaneye. Yani olay bu biçimde oldu. Köpeğin kulağında küpe olduğunu gördüm. Kurt köpeğine benziyordu. Yani sokak köpeği değildi. Ben o denli varsayım ediyorum. Hani eğitimli bir köpeğe benziyordu.” dedi.

Köpeğin sahibi gözaltında

Olayın akabinde Van Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. Köpeğin sahibi olduğu tespit edilen H.K, takımlarca gözaltına alındı.

Çocuğa saldıran köpek de belediye takımlarınca yakalanarak Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir