TEV afet bölgesinde prefabrik okullar yapacak

 

Türk Eğitim Vakfı (TEV), Kahramanmaraş merkezli sarsıntının akabinde eğitimin sürmesi için ‘Ders Zili Fonu’ ile seferberlik başlattı. İnternet sitesi üzerinden bağış yapılabilen projeyle 4 ve 6 derslikli olarak yapılacak prefabrik okullar, tüm temel donanımları tamamlandıktan sonra Ulusal Eğitim Bakanlığına teslim edilecek.

ÖĞRENCİLERİN HAYALLERİ YARIM KALMAYACAK
Prefabrik okulların gelecek eğitim periyodunda kullanıma hazır olmasını hedeflediklerini belirten TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, Zelzele bölgesinin tekrar ayağa kalkması için hepimizin el ele vermesi gerekiyor. Bölgede çok fazla muhtaçlık var. Biliyoruz ki eğitim, en sağlam temeldir. Okullarda ders zili tekrar çalsın, sıralar öğrencilerle dolsun diye hayata geçirdiğimiz Ders Zili Fonu ile yıkılan hayalleri tekrar, daima birlikte inşa edeceğiz. TEV olarak, afetzede öğrencilerimizin yanındayız. Ferdi ve kurumsal bağışçılarımızın takviyesiyle yapacağımız prefabrik okullarla hiçbir öğrencinin hayalleri, umutları yarım kalmayacak, hepsi eğitimlerini tamamlayarak Türkiye’nin aydınlık geleceğinin bir kesimi olacak dedi.

Öğrencilerin eğitimlerine ders sıralarında devam etmelerini amaçlayan Ders Zili Fonuna TEV’in internet sitesi üzerinden tek seferlik ya da aylık nizamlı bağışlarla dayanak olunabilecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir