Kritik isimden ‘ABD’ çıkışı: Düşmanları yok edecek silahlara sahibiz

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’e yakınlığı ile bilinen Güvenlik Kurulu Sekreteri Nikolay Patruşev, Moskova’nın ‘ABD dahil rastgele bir düşmanı yok edecek altyapıya sahip olduğunu’ söyledi. Rossiyskaya Gazeta’ya konuşan Patruşev, Rusya’nın varlığının tehdit edilmesi halinde ABD’nin ‘yok edilebileceğini’ lisana getirdi.

‘UKRAYNA’YI ASKERİ KAMP HALİNE GETİRDİLER’

NATO’nun Ukrayna’ya takviyesini de kınayan Patruşev, şu sözleri kullandı: “NATO ülkeleri çatışmanın bir tarafı. Ukrayna’yı büyük bir askeri kamp haline getirdiler. Ukrayna birliklerine silah ve mühimmat gönderiyorlar.”

‘ABD VE UŞAKLARI, NEFRET TOHUMLARI EKİYOR’

Daha evvel de Batı’ya yönelik eleştirel çıkışlarıyla gündeme gelen Patruşev, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “ABD ve uşakları, Rusya’ya karşı nefret tohumları ekiyor” demişti. Washington’un kendi uydurduğu ‘ayrıcalıklı olma’ teorisine dayanarak milletlerarası hukukta hileler yapmaya, dünyaya kendi kıymetlerini ve koşullarını dikte etmeye ve dayatmaya, ortaklar yerine tebaalara sahip olmaya alıştığını savunan Patruşev, şöyle konuşmuştu: “Bu nedenle, ABD ve uşakları, Rusya’dan bir düşman yaratarak, ülkemize ve halkına karşı nefret tohumları ekiyor, Rus dünyasını itibarsızlaştırmaya çalışıyor, dünya toplumuna ülkemizle cepheleşmeyi dayatıyor.” (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir