NATO: Müttefikimiz Türkiye ile güçlü bir dayanışma içindeyiz

DUVAR – NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg başta olmak üzere NATO yetkilileri Maraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki zelzelelerde hayatını kaybedenler anısına açılan taziye defterini imzaladı.

‘DÜŞÜNCELERİMİZ TÜRK HALKIYLA BİRLİKTE’

AA’nın aktardığına nazaran, NATO Sözcüsü Oana Lungescu, mevzuyla ilgili olarak dün (14 Şubat) Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Stoltenberg, Türkiye’nin NATO Daimi Temsilciliğinde bulunan taziye defterini imzaladı. Müttefikimiz Türkiye ile güçlü bir dayanışma içindedir ve yıkıcı sarsıntıların akabinde kanılarımız Türk halkıyla birliktedir” dedi.

NATO Savunma Bakanları Toplantısı vesilesiyle Belçika’nın başşehri Brüksel’de bulunan Kanada Savunma Bakanı Anita Anand da paylaştığı iletide, “Kanadalılar, son zelzelelerin yol açtığı can kayıpları ve müthiş tahribattan derin hüzün duyuyor ve biz Türkiye halkının yanındayız. Büyükelçi (Levent) Gümrükçü’ye başsağlığı dilemek ve taziye defterini imzalamak için Türkiye’nin NATO Delegasyonunu ziyaret ettim” tabirlerini kullandı.

NATO Genel Sekreter Vekili Mircea Geoana, NATO Genel Sekreter yardımcıları, NATO üyesi ülkelerin hepsinin daimi temsilcileri ve birden fazla ortak ülkelerden birçok büyükelçi de defteri imzalayarak Türkiye’ye taziyelerini iletti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir