Tek kolu olmayan Zeynep Sare’nin piyanoda sol kolu annesi

Ordu’da doğuştan tek kolu olmayan Zeynep Sare Seniz (7), piyano çalma hayaline annesi Derya Seniz ile kavuştu. Anne-kız, başvurdukları Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) üzerinden piyano eğitimi alıyor. Derya Seniz “Piyanoda o sağ notaları ben sol notaları çalıyorum. O keyifli ben memnun, çok hoş vakitler geçiriyoruz” dedi.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde yaşayan ve doğuştan sol kolu olmayan Zeynep Sare Seniz, piyanoya merak saldı. Anne-kız birlikte ORMEK üzerinden piyano kursuna başvurdu. Kursları hiç aksatmayan anne-kız, tek piyanoda müzik öğrenmeye başladı.

“KIZIMIN DAİMA SOL YANI OLDUM”

Kızının müziği çok sevdiğini ve ona yardımcı olmak için öbür yarısı olduğunu belirten Derya Seniz, şöyle konuştu:

“Zeynep kolu olmadığı için çok üzülüyordu. Başı dağılsın, kolunun yokluğuna üzülüp gerilime girmesin diye kurslara peşimden götürdüm. Öbür çocuklardan farkı olmadığını, onların yaptığı her şeyi Zeynep’in de yapabileceğini göstermek için başladım. Sonra Zeynep kendisi bir şeyler yaptıkça devam etti. Son vakitlerde ise müziğe ve piyanoya merak saldı. Tek başına yapamaz diye düşündüm. Daha sonra Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin ORMEK kursuna gittik. Çocuğumun piyanoya meraklı olduğunu söyledim, hocalarımızla görüştük. Yapabileceğini söylediler. Ben doğduğu günden beri ona yardımcı olmaya çalışıyorum, onun daima sol yanı oldum. Piyanoda o sağ notaları çalıyor ben sol notaları çalıyorum. O memnun, ben keyifli, çok hoş vakitler geçiriyoruz. Birlikte çok şey başaracağız.”

Zeynep Sare Seniz de müziği çok sevdiğini söyleyerek “Annem âlâ ki varsın sol yanım” dedi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir