Niye video çekti? İşte ilk ifadesi

Hatay’da zelzelede enkaz altından sağ olarak kurtarılan Azra Duru Malaç ile görüntü çekerek toplumsal medya paylaşan arama-kurtarma işçisinin tabiri ortaya çıktı.

Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine nazaran,

Arama-kurtarma çalışanı, sıhhat takımları gelir gelmez bebeğe müdahalede bulunduklarını ve bu sırada Azra bebeği enkazdan çıkarmanın heyecanıyla bu türlü bir görüntü çektiğini söyledi.

Ne olmuştu?

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli iki sarsıntının en çok etkilediği kentlerden biri olan Hatay’ın Antakya ilçesinde oturdukları binanın yıkılmasıyla ailesiyle birlikte enkaz altından kalan 4 yaşındaki Azra Duru Malaç, arama-kurtarma çalışmaları sonucu enkaz altından sağ çıkarılmıştı. Çalışmalara katılan bir işçi ise enkazdan çıkarılan Azra’yı kucağına alarak çektiği görüntüyü toplumsal medyada paylaşmıştı.

Videoda Azra´nın başını havada tutmakta zorlandığı, yarı baygın olduğu görülmüştü. Kimi toplumsal medya kullanıcıları, kelam konusu işçiye küçük çocuğun sıhhat durumunun acil olmasına rağmen durup kucağında sarsarak görüntü çekmesinden ötürü reaksiyon göstermişti.

Enkazdan çıkarıldıktan sonra sevk edildiği Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Azra Duru Malaç, yapılan tüm müdahalelere karşın 8 Şubat günü hayatını kaybetmişti. Küçük kızın vefat nedeninin doğal afet kaynaklı travma, ağır yaralanma, iç kanama, sol bacakta kırık, sağ kolda kesimli kırık olduğu öğrenilmişti.

Öte yandan Azra’nın annesi Fatma Malaç’ın da zelzelede hayatını kaybettiği, babası Mehmet Malaç’ın ise sağ kurtulduğu belirtilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir