Potanın Tarzanları Avrupa’yı salladı

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Basketbol Kadrosu, yakaladığı başarılarla isminden kelam ettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz dönem tarihinde birinci kere çaba ettiği Basketbol Harika Ligi’nde ortaya koyduğu performansla FIBA Europe Cup’a katılma vizesi alan Tarzanlar muvaffakiyetten muvaffakiyete koşuyor.

Tarihinde birinci kere çıktığı Avrupa Kupası’na da fırtına üzere bir başlangıç yapan yeşil-beyazlı ekip, ön eleme dahil oynadığı 8 maçın 7’sini kazandı.

FC Porto, Bakken Bears, Norrkoping Dolphins ile ana tabloda E kümesinde gayret eden Tarzanlar, oynadığı 6 maçın 5’ini kazanarak başkan olarak son 16 kadro ortasına kaldı. Avrupa’yı sallayan yeşil-beyazlı kadro ülkemizin gururu oldu.

Ortaya koyduğu gerçek yapılanma sonrasında sportif manada başarıyı yakalayan Potanın Tarzanlarının yaşattığı gururun yanında Manisa’nın tanıtımına da büyük katkı sağladı. Manisalı basketbol severler de maçlar hafta içi olmasına karşın salonu doldurarak hem muvaffakiyete ortak oldular hem de kadrolarına son ana kadar dayanak verdiler.

RAKİPLER VE FİKSTÜR DE AŞİKÂR OLDU

İlk küme kademesini önder olarak tamamlayıp, bir üst tipe yükselen Tarzanlar, M kümesinde yer aldı. Manisa BBSK’nın rakipleri ise İspanya’dan Zaragoza, Çekya’dan Era Nymburk ve Fransa’dan Gravelines Dunkerque oldu.

6 Aralık 2023 Manisa BBSK – Gravelines Dunkerque
13 Aralık 2023 Nymburk – Manisa BBSK
10 Ocak 2024 Manisa BBSK – Zaragoza
24 Ocak 2024 Gravelines Dunkerque – Manisa BBSK
31 Ocak 2024 Manisa BBSK – Nymburk
7 Şubat 2024 Zaragoza – Manisa BBSK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir