UEFA’nın İstanbul’daki Şampiyonlar Ligi finalinin yerini değiştirmeyi planladığı iddiası

İstanbul, 10 Haziran’da Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi finalini beklerken, İngiliz medya kuruluşu Independent’ten, “Yok artık, bu kadarına da pes!” dedirten bir tez geldi… Independent, Devler Ligi finalinin son üç yıldaki şampiyonluk maçlarının oynanacağı kentleri sonradan değiştiren UEFA’nın, İstanbul’da yapılması gereken 2023 finalinin de yerini değiştirmeyi düşündüğünü öne sürdü.

SON DERECE TUHAF BiR GEREKÇE 

2020 ve 2021’deki İstanbul finallerini Covid-19, 2022’deki St.Petersburg finalini de Rusya-Ukrayna savaşını mazeret ederek diğer kentlere alan UEFA’nın bu seferki münasebeti sahiden tuhaf!..

Independent’in haberinde, UEFA’nın 14 Mayıs’ta yapılacak seçimden ötürü Türkiye’de çıkabilecek karışıklıklardan telaş ettiğini tabir ederek, “Seçim nedeniyle İstanbul’da ve Türkiye’de huzursuz bir ortam var. Kim kazanırsa kazansın, uzmanlara nazaran bu huzursuz ortam devam edebilir. Şayet bu türlü bir şey olursa, UEFA maçın oynanacağı yeri değiştirebilir. Son üç dönemde final yerlerini değiştiren UEFA, bunu yapmaya artık çok daha hazır durumda” sözleri kullandı.

TÜRKiYE’DEN ALINAN FiNALLER PORTEKiZ’E RUSYA’DAKi DE FRANSA’YA VERiLMiŞTi

UEFA, geçtiğimiz 3 yıl Şampiyonlar Ligi final maçlarının kentlerini sonradan değiştirdi. 2020’de İstanbul’da yapılması gereken Bayern Münih-PSG finali, pandemi sebebiyle Portekiz’in başşehri Lizbon’a alındı. 2021’de iki İngiliz takımı Chelsea ile Manchester City’nin oynadığı final, Türkiye’nin İngiltere hükümetinin Covid-19 kırmızı listesinde bulunması nedeniyle tekrar İstanbul’dan alınarak Portekiz’in bir öbür kenti Porto’ya verildi. 2022’de Rusya’da St.Petersburg’da oynanması gereken Liverpool-Real Madrid finali de Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Fransa’nın başşehri Paris’e alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir