Adana’da okullar ne zaman açılacak? Yeni açıklama

Özer, 10 vilayetteki eğitim çalışmaları hakkında bilgiler vererek, şöyle konuştu:
“Bu kapsamda 10 vilayette, her ne kadar eğitim öğretime şu an prestijiyle orta verilmiş olsak bile her kural altında eğitime devam yaklaşımıyla 416 psikososyal dayanak çadırı kurduk. Çadır bölgelerinin tamamında psikososyal takviye çadırlarında okul öncesi öğretmenlerimiz, rehber öğretmenlerimiz, ruhsal danışmanlarımız, çocuklarımıza daima etkinlikler düzenleyerek onların travmaları atlatmalarına takviye oluyorlar. Tekrar 131 okul öncesi çadır ve konteynerle de eğitim öğretime takviye vermeye çalışıyoruz. Bu kapsamda yeniden 18 ilkokul kurduk çadırlarda, konteynerlerde, 12 ortaokul kurduk. Bir de birinci kere Malatya’da 1000 kişinin olduğu konteyner kentte prefabrik okul kurduk. Şu anda orada da yeniden müfredata dayalı değil, öğrencilerin psikososyal sağlamlığını desteklemek için öğretmenlerimiz eğitim vermeye devam ediyorlar. Tekrar bu kapsamda Ulusal Savunma Bakanlığı ile Mehmetçik okullarını da devreye soktuk süratli bir formda. Bu hafta içerisinde de İçişleri Bakanlığımız ve AFAD Başkanlığımızla birlikte yeni okulları kurmaya devam edeceğiz.”

TRT EBA izlenebilmesi için konteynerlere televizyon

Bakan Özer, konteyner kentlerde prefabrik okulları kurmak için tüm imkanları seferber ettiklerini lisana getirerek, “Konteyner kentlerde yalnızca prefabrik okulları değil, bakanlık olarak televizyon da kuruyoruz. Öğrencilerin TRT EBA’yı takip edebilme imkanına kavuşmaları için.” diye konuştu.

Özer, “1 Mart prestijiyle bu öğrencilerimizi imtihana hazırlamak için 510 noktada destekleme yetiştirme kurslarını hizmete alacağız. Böylelikle bu çocuklarımızın imtihana hazırlanmasında Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak her türlü takviyesi vereceğiz.” tabirini kullandı.

Adana’da okullar 13 Mart’ta açılacak

Bakan Özer, 10 vilayette çok dinamik bir süreç yaşadıklarını, her geçen gün değişen datalara nazaran kararlarını güncellediklerini belirtti.

Daha evvel Adana’da 1 Mart’ta eğitim ve öğretime başlanacağını açıkladıklarını anımsatan Özer, “Bu başlangıç tarihini yeni bilgilere nazaran 13 Mart tarihine ertelemiş bulunuyoruz. Yani 13 Mart tarihinde yeni bilgilere nazaran tekrar dataları güncelleyerek inşallah durumu tekrar kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir