Eşini ve kızını öldürdü: Yakalanacağını anlayınca canına kıydı

Acı olay, dün sabah saat 04.30 sırlarında Sincan ilçesi Fatih Mahallesi Kaymak Sokak’ta bulunan bir apartmanda meydana geldi. Tezlere nazaran H.K., boşanma evresindeki eşinin ve çocuklarının yaşadığı meskene balkondan gizlice girerek eşi Bahtınur K.’ye saldırdı. Eşine silah ve bıçakla saldıran cani koca, konuttan kaçmaya çalışan kızı Havvanur K.’ye de bıçak ve silahla saldırdı.

YAKALANACAĞINI ANLAYINCA CANINA KIYDI

Toplam 3 el silah sesinin duyulduğu olayda bahtsız anne ve kızı oldukları yerde hayatlarını kaybetti. Memleketi Konya’ya kaçtığı esnada yakalanacağını anlayan saldırgan şahıs ise hayatına son verdi.

2 ÇOCUK KENDİLERİNİ ODAYA KİLİTLEYİP KURTULDU

Hayatını kaybeden anne ve kız, memleketleri Konya’da toprağa verildi. Olayla ilgili incelemelerin ise devam ettiği aktarıldı. Çiftin konutta bulunan öteki iki çocuğunun ise kendilerini odaya kilitleyerek taarruzdan kurtulduğu ileri sürüldü.

“ELİNDE SİLAHLA KIZININ BAŞINDA BEKLEMİŞ”

Olayın şahitlerden Ayşe Açıkgöz, “Çığlık seslerine uyandık. Daha sonra silah sesleri geldi. Polisi aradık. Binanın önüne geldiğimde bir kız yaralı halde yatıyordu. Karşı binadaki komşumuz, kıza kalp masajı yaptı. Saldırgan eşini evvel bıçaklamış, sonra öldürmüş. Ailenin 11 yaşında engelli bir oğlu ile küçük bir kızı daha varmış. Onlar kendilerini odaya kilitlemiş. Onlara ziyan verememiş. Başka genç kız ise konuttan kendisini dışarıya atmaya çalışırken babası ona da ateş etmiş. Saldırgan elinde silahla kızının başında biraz beklemiş. Sonra da kaçarak gitmiş. Saldırganın kendi canına da kast ettiğini duyduk. Saldırganın, kendisine açılan boşanma davası sonucu bu yola başvurduğunu öğrendik” sözlerini kullandı.

“KIZI YERE YATIP MEYYİT NUMARASI YAPTI”

Yaralı kızın canını kurtarmak için meyyit taklidi yaptığını söyleyen Güler Aksoy, “Gece seslere uyandık. Yaralı bir kız karşıda oturuyordu. Beni görünce, ‘Abla yardım et yaralıyım’ dedi. O sırada polisi aradık. Bağırma sesleri devam ediyordu. Sesler kesildikten sonra saldırgan binadan çıktı. Kız, adamı görünce yere yatıp meyyit numarası yaptı. Eşim sağlıkçı. Kıza kalp masajı yaptı. Anne de hem bıçak, hem silahla öldürülmüş. Ateş ettiğini gören komşular olmuş” dedi.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir