Halıdere’de hayat normale döndü

KOCAELİ (İGFA) – İki gündür tesirli olan fırtına ve deniz düzeyinin yükselmesi sonrasında sular altına kalan Gölcük Halıdere kıyısında hayat olağana döndü.

Fırtınanın birinci dakikalarından itibaren aksiliklere müdahale eden Gölcük Belediyesi grupları, sular altında kalan Halıdere kıyısındaki çalışmalarını gece gündüz sürdürdü. Takımlar, yükselen deniz suyu düzeyinin de olağana dönmesi ile kıyıda, deniz suyuna maruz kalan konut ve iş yerlerindeki suların tahliye edilmesi süreçlerini büyük oranda tamamladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, gece boyunca çalışan gruplarına teşekkür etti.

VATANDAŞLARA VE TAKIMLARA ÇORBA İKRAM EDİLDİ

Çalışmalar hakkında bilgiler veren Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, “Yükselen deniz suyu düzeyi olağana döndü. Kıyıda, deniz suyuna maruz kalan mesken ve iş yerlerindeki suların tahliye edilmesi çabucak hemen bitti. Halıdere kıyıdaki meskenlere, güvenlik maksatlı kesilen elektrik de kısa müddet içinde verilecek. Alanda çalışan çalışana ve kıyıdaki hemşehrilerimize, Gölcük Belediyesi olarak, çorba ikramında bulunduk. Değirmendere, Kuruçeşme’de dalgaların yola getirdiği kum, çakıl da, gruplarımız tarafından kaldırılıyor. Uzun yıllardır görülmeyen fırtına sonrası deniz kaynaklı yaşanan aksiliklerden etkilenen hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Takımlarımıza dayanak olan GESOTİM’e de teşekkür ediyorum. Allah her türlü afetten ülkemizi, ilçemizi koruma eylesin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir