Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın’dan sözleşmeli personele kadro açıklaması

Memur-Sen Genel Lideri Ali Yalçın, kamudaki kontratlı çalışana takım düzenlemesine ait Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin‘e teşekkür ederek, “Kadro muştusunun süresizlerde oluşturduğu sevincin periyodik sözleşmelilerde de yankı bulması için TBMM Kurul ve Genel Şura kademesinde çabamız devam edecektir” tabirini kullandı.

Yalçın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kamudaki kontratlı işçiye takım çalışmasına yönelik açıklamalarına yönelik toplumsal medyadan değerlendirmelerde bulundu.

Sözleşmeli işçinin takıma geçirilmesi çalışmasının Memur-Sen’in toplu kontrat kazanımlarından biri olduğuna işaret eden Yalçın, 424 bin kontratlı çalışanın takıma kavuşacağını hatırlattı.

Süresini tamamlayan 227 bin kontratlı işçinin direkt takıma geçeceğini söz eden Yalçın, takım için değerli adımı atan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Alim’e teşekkür etti.

Yalçın, kontratlı işçinin takıma geçişiyle bilhassa belediyelerde iş garantisine ait tartışmaların kıymetli oranda azalacağını, vazifede yükselme ve unvan değişikliği imtihanlarına girilebileceğini, aile bütünlüğü bozan tasaların sona ereceğini, uzun müddettir gündemi meşgul eden 4/C’den 4/B’ye geçen işçinin mağduriyetinin son bulacağını ve çalışma barışının sağlanacağını aktardı.

Yalçın, “Memur-Sen olarak, kamuda asli istihdam çeşidinin tek ve takımlı olması istikametindeki ısrarımız, uğraşımız sürecek. Takım muştusunun süresizlerde oluşturduğu sevincin periyodik sözleşmelilerde de yankı bulması için TBMM Komite ve Genel Heyet etabında uğraşımız devam edecektir.” tabirlerini kullandı.

TIKLAYIN – Erdoğan açıkladı: Kamuda 3 yılı dolan sözleşmeliye memurluk yolu geliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir