Millet Partisi’nden YSK’ye itiraz: Millet İttifakı adımızı kullanamaz

Millet Partisi Genel Sekreteri Mehmet Ali Küçükgüzel, partililerle birlikte YSK Başkanlığına sundukları itiraz dilekçesinin akabinde yaptığı açıklamada, “Altılı Masa’nın ittifak ismi Millet İttifakı olamaz. Zira Millet Partisi kendi ismi ve logosu altında tek başına seçimlere giriyor” tabirini kullandı.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, Millet İttifakı’nı oluşturan Altılı Masa’nın bu ismi benimsemesinin siyasi ahlaka sığmadığını ileri süren Küçükgüzel, şöyle devam etti:

“Dünyanın en varlıklı lisanlarından hoş Türkçe’mizde söz kalmadı mı ki Millet Partisi’nin ön ismi olan millet ismini ittifakınızda isim olarak kullanıyorsunuz. Siz isim bulamadıysanız bize söyleseydiniz, biz size yakışan bir isim bulurduk. Altılı Masa kendine diğer bir isim bulmalıdır. Altılı Masa’nın, Millet Partisi’nin ismini ittifak olarak belirlemesi ahlaki, tüzel, yasal değildir. Nezakete sığmaz, siyasi ahlaka, fazilete terstir. Ayıptır, haksızdır. Kanunlara açıkça alışılmamıştır. Her partinin ön isimleri kendine özeldir.”

Parti olarak fikirlerini daha evvel de kamuoyu ile paylaştıklarını anımsatan Küçükgüzel, parti isimlerini ittifak ismi olarak kullanmaları halinde Altılı Masa’ya ‘gasp ittifakı’ diye hitap etmeyi kararlaştırdıklarını söyledi.

Küçükgüzel, “Bu sebeple Yüksek Seçim Heyeti’ne Altılı Masa’nın ittifak ismindeki millet ön ismine itiraz müracaatımızı yapıyoruz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir